Nasiona Marihuany

Różnica pomiędzy nasionami marihuany oraz klonami

Uprawianie nasion marihuany

Jako hodowcy nasion marihuany wszyscy musimy podejmować bardzo ważne decyzje w naszych ogrodach. Podstawowym pytaniem jest kwestia tego z czego powinniśmy uprawiać? Czy są to nasiona marihuany, a może klony. Właśnie uprawianie marihuany z klonu czy też nasiona jest wyborem, przed którym staje każdy z hodowców. Nasiona marihuany mają to do siebie, że trzeba na nie przeznaczyć troszkę więcej pracy jak i także czasu. Klony zaś mają swoje konkretne warunki. Warto dowiedzieć się jakie są konkretnie różnice pomiędzy uprawianiem marihuany właśnie z klonów oraz z nasion. Poniżej znajdziemy zarówno zalety jak i także wady uprawy marihuany i z klonów i z nasion.

Kupowanie nasion marihuany

Nasiona marihuany mają więcej zalet, a zdecydowanie mniej wad, a niżeli klony. Gdy kupujemy nasiona marihuany z banku tak zwanego nasiennego, to można być pewnym, że są w nich naprawdę świetne geny oraz także wspaniałe pochodzenie. Dokładnie także będziemy wiedzieć jaką odmianę się otrzyma oraz ma się możliwość wyboru szczepu odpowiedniego. Nasienne banki dają mnóstwo informacji na temat poszczególnych szczepów, ich potencji, wydajności oraz warunków optymalnych uprawy. Liczne rodzaje nasion są oczywiście dostępne przez Internet, ale oprócz tego w sklepach, w przychodniach oraz ze pośrednictwem poczty. W znacznie większej ilości krajów są one całkowicie legalne. Sadzonki zaś rosną szybciej od klonów. Zaś rośliny z nasion są bardzo mocno ukorzenione. Pierwotny korzeń u wyhodowanych roślin z nasion jest jak gdyby przedłużeniem konkretnie ich trzonu. Działa jak pewnego rodzaju kotwica u rośliny oraz także bezpiecznie ją utrzymuje w pozycji odpowiedniej.Przewaga w posiadaniu pierwotnego korzenia to to, że ma możliwość naprawdę wkopania głębokiego w glebę, aby pozyskać zasoby wody, które jednak łatwo nie są dostępne.

Nasiona marihuany kontra klony

Bardzo limitowane są przewagi klonów nad sadzonkami. Klony na pewno są pozyskiwane z żeńskich roślin. Łatwo się jest domyśleć, że gwarantuje nam on żeński osobnik. Nie musimy się wówczas przejmować o identyfikację płci jak i także odrzucania męskich osobników. Przy klonach omija się także proces kiełkowania. Plusem klonów (i to kolejnym) jest fakt, że genetycznie są one identyczne jak matka i w żadnym wypadku nie występują mutacje genetyczne. Klony jednocześnie mają także więcej wad od sadzonek. Dlaczego tak jest? Jest tak, ponieważ mogą one przenosić choroby i szkodniki w zasadzie mogą zainfekować nasz cały ogród. Klony odmian poszczególnych mogą być naprawdę bardzo trudno dostępne.

Podsumowanie

W zasadzie to czy ktoś wybierze konkretne nasiona marihuany czy też klony zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Na pewno nikt nie może nas w stu procentach nakłonić do nasion marihuany czy też do klonów. Musi to być nasza decyzja i co jak co, ale musimy zmierzyć się z tym w sposób samodzielny. Każdy jednak ma swoje preferencje i nie powinna to być decyzja zbyt trudna.

Źródło informacji https://www.taniesianie.pl/